دندانپزشکی عمومی

دندانپزشکان عمومی در میان رایج ترین متخصصان مراقبت از دندان قرار می گیرند و دلیل خوبی هم دارند. آنها اولین خط دفاعی در مراقبت از دندان و اقدامات پیشگیرانه هستند که به تشخیص، درمان و مدیریت سلامت کلی دهان بیماران کمک می کنند.

دندانپزشکان عمومی چه می کنند؟

دندانپزشکی عمومی بر مراقبت و نگهداری پیشگیرانه به عنوان اولین خط دفاعی در برابر مشکلات دهان و دندان تمرکز می کنند. راهنمایی ها و خدمات آنها به جلوگیری از بیماری و پوسیدگی مرتبط با دهان، لثه، زبان و دندان کمک می کند.

درمان های دندانپزشکی عمومی

برخلاف متخصصانی که بر حوزه خاصی از دندانپزشکی تمرکز می کنند، رشته دندانپزشکی عمومی طیف گسترده ای از خدمات و درمان های دندانپزشکی را پوشش می دهد که برای سلامت و تندرستی مطلوب دهان و دندان حیاتی هستند.

  • خدمات پیشگیرانه: آموزش به شما در حفظ سلامت دهان و دندان و جلوگیری از مشکلات احتمالی، اقدامات پیشگیرانه و تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ها و دستورالعمل‌های خانگی در مورد مراقبت از دندان است.
  • خدمات ترمیمی: شامل گزینه های درمانی شخصی و به موقع برای رفع مشکلات رایج دندان است. روش های متداول شامل پر کردن، روکش، بریج، کانال ریشه، ارتودنسی، ایمپلنت و موارد دیگر است.
  • روش‌های زیبایی: شامل زیبایی و سایر روش‌های درمانی دیگر است تا لبخندی بی‌ نقص را به شما هدیه دهد.
  • بهداشت اساسی دهان و دندان: سلامت دهان و دندان شما از بسیاری جهات به طور مستقیم با سلامت و رفاه کلی شما ارتباط دارد. به عنوان مثال، عفونت های دهان درمان نشده می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی عروقی شود. 

به طور منظم به دندانپزشک عمومی خود مراجعه کنید

برای حفظ سلامت دهان و لبخندی با دندان سفید مرواریدی، باید هر شش ماه یکبار به دندانپزشک عمومی خود مراجعه کنید، طبق تجویز یا در صورت بروز مشکلات.